Leden 2012

Jak ze zajetí Facebooku ???

29. ledna 2012 v 21:53 | little princess |  co se jinam nehodí, ale přece má v mém životě důležité místo
Schválně jsem se podívala na pár článků na toto téma týdne a zjistila jsem, že veliká většina prostě ojednává něco ve smyslu " Sociální sítě - služba nebo hrozba " což mě přirozeně původně taky napadlo, jsem se rozhodla psát o něčem jiném. Nicméně konec týdne se už blíží a já ještě pořád nevím o čem psát, ale dala jsem si takový malý slib, že se pokusím napsat alespoň článek týdně a pokud to jen bude možné, využít téma týdne. A když se to tak vezme, k sociálním sítím může něco říct skoro každý. Samozřejě i já, která jinak otevřeně sociálními títěmi poměrně otevřeně pohrdám, mám zregistrovaný účet na Lide.cz , icq, youtube, twitteru, facebooku a dalších. Dokonce jsem si i prošla i facebookovou závislostí. A tak mě napadlo, že bych mohla udělat takový malý tutoriál, jak na to. Mám to vyzkoušené na sobě a mohu potvrdit, že to funguje dlouhodobě.

Inspirující blogerky I. - Chiara Ferragni

24. ledna 2012 v 20:45 | little-princess |  moje inspirace
Když jsem se včera zase vrátila k tomu blogovní, tak mi bylo nějak líto toho hned zase nechat. Na téma týdne " nevinnost " mě zatím nic nenapadá ( ale do neděle se to třeba ještě změní ). Zato už ale dneska poměrně delší dobu surfuju po internetu a uvědomil jsem si, že vlstně prakticky chodím pořád jen na ty samá místa. První zastávkou je vždy YouTube, kde si najdu nějakou milou písničku a pokračuju dál. Pokud na to mám náladu tak přepnu na gkelite.com, kde jsou ty njúžasnější gymnastické dresy na světě ;) ( na dresech od gk prostě už nějakou dobu ujíždím a mám jich doma docela pšknou sbírku ). Dále zkontroluju e-mail a tím ta nudnější část pro mě končí. Když tyhlety formlity odbydu, tak si snad vždycky přepnu na The Blonde Salad. A právě to mne inspirovalo k napsání dnešního článku, který se bude zabývat blogy, které mě jakýmkoli způsobem ovlivnily a jejich tvořitelkami. A jako první v tomhle mém malém seriálu, jsem si zvolila jednu z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších módních blogerek, Chiaru Ferragni.

The Blonde Salad

Jedná se o 24 letou studentku narozenou 7. května 1987 v Milána, studující práva na Bocconi Universiti v Itálii. Docela by mne překvapilo, kdyby jste o ní ještě nikdy nic neslyšeli, ale pro případ že by tomu bylo tak, uvedu že působí na blogu www.theblondesalad.com, který i když byl založen teprve roku 2009 už má přes 90, 000 čtenářů za den. A právem si to zaslouží. Je-li totiž něco, čeho má Chiara rozhodně dost, pak je to kromě peněz a dalšího, styl a smysl pro módu. Její kreace jsou totiž opravdu originální, inspirující, ale přitom stále nositelné. Její šatník čítá tisíce různých bot, kabelek, šatů a doplňků světových značek jako jsou Gucci, Luis Vuitton, Abercrombie, Tiffany... ale i těch přístupných i pro nás obyčejné smrtelníky, například ze Zary nebo H&M, ale její úplně nejoblíbenější návrhář je Alexander McQueen ( a já se jí nedivám, neboť to, co teď už bohužel mrtvý muž s módou dokázal proste člověku stále bere dech ) . A ona je narozdíl od spousty majitelek těchto značek doopravdy umí nosit a kombinovat.
Nejenže má postavu za kterou by se nemusela stydět žádná topmodelka ( mimochodem Chiara už se objevila na přehlídkách mnoha luxusních značek ). Je štíhlá, vysoká, má dokonalý obličej a k tomu je navíc i chytrá. Ze svých článků ( protože na živo jsem samozřejmě neměla to štěstí ji vidět ) působí neskutečně sympaticky a když člověk čte jaká místa se svým přítelem Richiem navštěvuje a kde se objevuje, zatouží, aby si sní mohl alespoň na jediný den vyměnit místo.
Ovšem ne, že by snad měla Chiara nějak zvlášť jedoduchý život. Nejenže studuje pátým rokem práva na univerzitě, ale ještě se objevuje n všemožných přehlídkách ( jak jako modelka, tak i jen "obyčejný" divák ), chodí na různí afterparty a spolupracuje se všemožnými značkami a denně píše na svůj blog, ale i často cestuje a dokonce má i vlastní kolekci bot.
A značky s kterými spolupracuje ? Tak například Dior, Guerlain, Tommy Hilfiger, Kenzo, Luis Vuitton, Mango, Benetton, Lancome... Je jich opravdu hodně, ale vždyť snad každá značka by si přála spolupráci s někým tak vyjímečným.Jediným zdroj ze kterého jsem čerpala informace je The blonde salad by Chiara Ferragni, protože její blog sleduji už tak dlouho, že jsem si prostě ani na sepsání tohoto článku žádné extra informace zjišťovat nepotřebovala. Jen dodám, že pokud se budete chtít blíže podíat na její kolekci bot ( a opravdu to za to stojí ), tak asi světově nejdostupnější je luisaviaroma a pokud už tam jednou budete, podívejte se i na dlší značky a zaručuju vám, že si vyberete ;). Jinak všechny obrázky pocházejí také z theblondesalad.com.
A teď už jen přidávám pár obrázků, jako motivaci k tomu aby jste doopravdy klikli na ten odkaz, co jsem sem několikrát dala, takže ještě jednou www.theblondesalad.com.No přiznejme si to upřímně. Každá bysme chtěla být jako ona !!!!!

Vaše Princess

Už je tomu rok

18. ledna 2012 v 21:21 | little princess |  My world
No tak už tomu bude skoro rok, co ten můj skromný blog existuje a zatím jsem s ním moc velkou díru do světa neudělala ( ne že bych tim snad počítala nebo v to dokonce doufala ). Ono se taky není co divit, když počet publikovaných článků nepřekročil dvacítku. Musím přiznat, že jsem nepočítala, že mě to omrzí po necelých čtyřech měsících i tak ne moc aktivního blogování.
Přiznávám, že ze začátku jsem to brala opravdu poněkud vážně. Byla jsem o rok mladší studentka fascinovaná krásou a bohatstím jazyka a vyjadřocími schopnostmi a chtěla jsem si zkusit psát něco jiného než moje soukromé úvahy, příběhy nebo povinné slohovky do školy. Tak jsem si založila blog. Popravdě to nebyl můj úplně první. Zakládala jsem si je průběžně asi od páté třídy a na žádném jsem nevydržela déle než měsíc. S tímhle jsem ale měla větší plány. Za prvé jsem neuvedla žádné osobní údaje, které by mě mohly odrazovat od publikování některých věcí. Zároveň už jsem alespoň trošku věděla o čem psát ( dobře přiznávám, že nějaký ty módní kolekce nebo co to bylo, byly docela suchárna, ale já nevěděla jak začít, tak jsem si vzala na pomoc Elle ). První týden jsem tedy vzorně každý den přidávala přízpěvěk a plně se blogování oddávala, najednou však mizel volný čas a poté i chuť jej takto trávit.

A teď když už mám teda skoro to jednoleté jubileum bych třeba přidala trochu statistiky:
Celkem jsem napsala 17 článků ( 18 pokud počítám i tento ) a to v pěti měsících.
Založila jsem 6 rubrik ( z nichž bych chtěla některé smazat )
Napsala jsem 3 články na téma týdne ( a na nynější "nevinnost" bych taky ctěla něco zplodit )
První článek jsem publikovala 23.ledna 2011 a poslední 29. května téhož roku
A za ten celý rok se tu vystřídalo 206 návštěvníků, což mě docela děsí :D ( dokážete si představit, že ty moje amatérský výplody nudy a fantazie vydělo víc jak dvě stě lidí ??? )

Vlastně jsem se toho za tu dobu docela dost naučila. Přestala jsem šílet, když jsem zjistila, že někdo ten můj výtvor navštívil, že pokud člověk nepoužívá Mucqíí* LOvÍÍÍskY a podobné vraždy jazyka, píše do nikoho se nenavážející články a podobně, tak ani nemá žádný urážlivý komentáře a davy "haterů". zároveň však pořád nevím, jak si změnit design, velikost písmen nebo udělat ten pitomej rocestník, kterej by se mi tky docela šiknul.A tak vztupuju do nového blogařského roku ve kterém ( alespoň doufám ) budu publikovat trošičku více. No uvidíme, ale tohle je prozatím moje novoroční blogařské předsevzetí.

Tak ještě abych nezapomněla závěr. Stejně jako jsem skončila před rokem:
Vaše princes