Co v člověku může vyvolat slovo: Barvy

11. dubna 2011 v 21:23 | little princess |  co se jinam nehodí, ale přece má v mém životě důležité místo
Dopadlo to nakonec dle mého očekávání. Večer jsem přijela z Palladia utrmácená jak tažnej kůň, že jsem se nezmohla na nic víc, než že jsem si umyla vlásky, udělala peeling a šla na kutě. Takže další téma týdne jsem úspěšně propásla. Ale nemůžu tvrdit, že by mi to zas až tak vadilo. Téma peklo pro mě prostě není to pravé ( nejspíš proto, že jsem tak andělská duše ;). O to víc mne překvapilo, co si pro nás blog.cz vymyslel dnes. BARVY. Barvy jsou totiž úžasná věc.
První co mě ve spojitosti z barvami napadá je móda. No jo, sice móda není mým jediným zájmem, ale prostě se nemůžu ubránit tomu, abych alespoň kousek z ní nenacpala do každého článku. Kde jsou ty časy, kdy jsem si bez větších obtíží na sebe vzala hnědou dlouhou sukni po babičce s růžovou mikinou mladší ségry. Pravda přes barvy zrovna odborník nejsem. Můj šatník je vlastně jen směsice odstínů růžové ( ano, pozůstatek z Barbie období ), béžové a černé. Ale na jaře se to mění. Spolu s květinami rozkvétá i barevná paleta mých topů a šatů. Na tváři mi raší úsměv a raduji se z každého dne, kdy mohu provětrat svůj svetřík ( ano už ne svetr ).
Ale o oblečení to není. Jelikož žádný návrhář nedokáže stvořit takové kombinace, jako sama příroda. Travička už se zelená a sem tam už z ní nesměle vystrkuje hlavinku jarní kytička. Kolikrát jsem zkoušela namalovat tu jarní krásu, ale ani pastel, olej či akvarel nedokázal zachytit tu bujnou zeleň v celém svém rozsahu a půvabu.
A tak jsem se neúmyslně dostala k dalšímu tématu, které s barvami úzce souvisí. Vždyť co by bylo umění bez barev ? Bez důrazu kladeného na barvy to není umělecké dílo, nýbrž náčrtek. I u kresby. Nakonec jsem se vlastně dostala k něčemu, co podle mého symbolizuje barvy nejlíp ( a nebo snad barvy symbolizují umění ? ale to je teď jedno ). Jsou tak nevypočitatelné. Dokáží od základu změnit charakter výkresu. Stačí kapka veselých odstínů a už vyobrazená šedá ulice působí vlídněji. A jiné příklady snad myslím nejsou nutné. Každý, kdo někdy kreslil ví, co dokáží správně zvolené barvy udělat s konečným výtvorem. Malíř bez barev by byl jako účetní bez čísel. Jako nemůžeme být bez vody, tak ani umělecká duše nemůže přežít bez všech těch inspirujících barev všude kolem nás. Barvy prostě nepodléhají trendům ( ať se o to jakkoli módní svět snaží ). Byly zde dávno před tím, než než se na naší Zemi objevil život a budou tu i když jednoho dne zahyne. A jediné, co můžeme udělat mi je, kochat se výjevy které nám barvy denodenně přináší.
Vaše Princess


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama