Leden 2011

Co to je resort kolekce

28. ledna 2011 v 19:48 | little princess |  Cruise kolekce
Resort kolekce neboli naké cruise collection, holiday collection nebo travel collection( collection croisiére ) je předsezonní nebo posezónní kolekcí. Většinou se oběvují v amerických obchodech v listopadu a v únoru před jarními.
Původně vznikly koncem 70. let pro bohaté americké dámy, které jak se blížily zimní měsíce utíkaly za teplem a zábavou nejčastěji na Floridu nebo do Karibiku.
Často je navrhují samotní designéři. Občas i specialní návrhářské týmy, proto i když zachovávají styl znaky jsou svěžejší a většinou jsou umírněnou verzí toho, co se bude nosit na jaře a v letních měsících.
Já osobně resort kolekce zbožňuji. V zimě vždy začnu vzdyhat nad novými kousky a než přijde jaro, už jich mnoho vlastním. Nedokážu si představit tu nudu kdyby mezi zimní a jarní kolekcí bylo prostě prázdno. A co vy ????
Vaše Princess
dior cruise 2009

Burberry prorsum-cruise 2011 aneb málo barev zato však hodně stylu

28. ledna 2011 v 18:34 | little princess |  Cruise kolekce
Burberry Prorsum

Burberry Prorsum cruise
            
Prorsum
Sláva!!! Žádné bláznivé keace, ani barevné exploze. Christopher Bailey se tímto morem cruise kolekcí nenakazil. Jeho kolekce tak trochu působí jako zodpověný student, který se rozverných kosků dopouští jen v přijatelné formě, aby nepobouřil učitele. Neznamená to však že působí nudně. Právě ty malé prvky v podobě nařasených šatů skombinovaných s kablkami z hadí kůže vytvářejí svěží look, ale přitom zachovávají eleganci
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Baily tentokrát pokračoval v klasickém ovšem sexy stylu. 
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Jemné, něžné trenčkoty, kabáty a šatičky perfektně skombinoval s botami na vysokém podpatku výraznějšími pásky a každý model zkrášlil doplňky.
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Celou kolekci zahalil do neutrálních tónů khaki, pískové, hnědé a světle starorůžové barvy. Kterou občas přerušuje černá, čímž zvyšuje dramatičnost modelu.
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
I pánská kolekce je povedná, vkusná a s podobnými prvky jako tato dámská ( samozřejmě se nevyskytují vysoké podpatky a mini-šaty :) )
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Řekla bych, že kolekce od Burberry Prorsum je opravdu vydařená, působí elegantně ovšem ne usedle.
Musím Christopherovi Baileymu gratulovat.
Burberry Prorsum cruise
Burberry Prorsum cruise
Už mi jen zbývá si nějaký z těchto kousků pořídit. Už mám vyhlídlých pár objektů a nemůžu se dočkat až se stanou součástí mého šatníku :-)

Dior se opět trefil

27. ledna 2011 v 21:28 | little princess |  Cruise kolekce
Psala jsem sice, že nejsem taková povrchní husiček, jak se zdá. Nemůžu se ovšem ubránit tomu, abych napsala o resort kolekci jedné z mých nejoblíbenějších značek.

Já osobně miluju typicky ženské kousky od kterých se nyní trochu ustupuje. Ne snad, že bych měla něco proti kolekci od Céline nebo cruise kolekce Tomase Maiera, ale... u mě prostě Dior drží prvenství.

Takto se nám představil loni

dior
dioe
Letos se jeho kolekce ještě zlepšila 

dor

Jeho modely jsou tvořeny převážně z námořnických pruhů. Velmi žensky zase působí minišaty a šaty z volánů v světlých odstínech meruňkové a růžové.
dior
Kolekce ovšem pokračovala většinou koketními šaty v ostré růžové či odstínech fialové.

dior

c.dior
Mně ovšem nejvíce uchvátila kolekce večerních šatů od Gulliana.

Zajímalo by mne, jak to jen tato znčka dělá, že se vždy strefí do vkusu mého i ostatních žen. S jeho modely má prostě vždycky jistotu, že vynikne a okouzlí své okolí.

Já už jen této haute couture značce přeji ať se jí cruise kolekce daří jako doposud.
logo dior

Oslavná píseň jazyku českému

23. ledna 2011 v 22:06 | little princess |  co se jinam nehodí, ale přece má v mém životě důležité místo
Český jazyk, Čeština, Jazyk český

přemýšlela jsem, co napsat, abych se hezky uvedla. Prohlížím knížky pro inspiraci a už vím.
Nejsem sice žádný vlastenec. Za nákupy létám do Francie nebo Ameriky. Za památkami jezdím do Říma či Londýna. Je ale jedna věc, kterou nikde jinde lepší nemají: Český jazyk. Pravda, dříve jsem to tak neviděla. Zaslepena studiem Angličtiny, Francouzštiny, Italštiny, Španělstiny a Němčiny. Ovšem žádný z těchto jazyů snad nemá tolik zvláštností, jevů a vyjímek. Jak úžasné jsou naše koncovky, kterými dokážeme přesně vyjádřit, co cítíme. Sice naše řeč nemá takovou melodii, jako Italština, zato však se stejně čte i píše. Má množství synonym, antonym, univerbizací, sousloví.....

  Je to ten nejkrásnější jazyk jaký jsem se kdy učila. Není to jazyk módy, nýbrž mého srdce. V obdivu se před ním skláním hluboko k zemi a doufám, že si svou podobu ve světě zachová.  Jelikož i když jsme malá země, máme něco na co můžeme býti náležitě hrdí. To něco dřímá v hrdle každého z nás. Je už jen naše věc jestli krásné, ušlechtilé formě našeho jazyka dáme volný průběh či ne.
český jazyk

Welcome to my world

23. ledna 2011 v 21:36 | little princess |  My world
Welcome, Welcome

Vešly jste na můj právě nově založený blog. Blog princezny. Spolehněte se, že vás budu informovat o nejnovějších kolekcích Chanelu, Dioru.....od toho tu přeci na světě módní princezny jako já jsou. Samozřejmě vám také poodhalím roušku svého života. Života, kde každé neuvážené slovo získává veliký význam, kde každý krok doprovází lhostejnost, ignorance a zlomyslnost. Ovšem když se nadzvedne ten poklop z povrchnosti a zášti, ven vyjde ryzí přátelství, velká láska a nemizící oddanost. 
   Nakoukněte spolu se mnou pod pokličku a nechte unikat výpary zážitků, strastí i slastí.

   Vaše Princess

 P.S. Spolehněte se, že toto není psáno s naprostou vážností. To už byste rovnou mohly zajít do knihovny a půjčit si celou sérii Gossip Girl. Ne, že bych měla něco proti GG. Přiznám se, že ty knížky úplně miluju a hltám každé slovo.
 Ovšem když doopravdy nakouknete pod tuto image snobské princess, uvidíte, že jednou z těchto arogantních dámiček doopravdy nejsem.

Podruhé Vaše Princess
princess´ shoes